Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Odkup odszkodowań z OC i AC. Na czym polega cesja wierzytelności?

Odkup odszkodowań z OC i AC. Na czym polega cesja wierzytelności?

Jeśli przydarzył się nam wypadek drogowy bądź stłuczka i to nie my byliśmy sprawcą zdarzenia, mamy prawo do odszkodowania. Niestety, towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby wypłacać jak najniższe świadczenia. Na szczęście dzisiaj nie trzeba martwić się niekorzystną dla siebie decyzją. Rozwiązaniem jest odkup odszkodowań, czyli cesja wierzytelności przeprowadzana przez naszą firmę odszkodowawczą XPRIME. Na czym polega takie rozwiązanie?

Czym jest cesja wierzytelności?

Cesja wierzytelności to po prostu przekazanie swoich praw do wierzytelności. Decydując się na podpisanie takiej umowy, zrzekamy się praw do tej części odszkodowania, która została zaniżona, a więc której nie otrzymaliśmy. Co ważne, kwoty, które zostały już klientowi wypłacone nie obejmuje cesja. Oznacza to, że klient nie musi ich zwracać.

Czy cesja wierzytelności oznacza dodatkowe pieniądze?

Decydując się na cesję wierzytelności, można liczyć na dodatkowe pieniądze. Taki jest właśnie cel odkupu odszkodowań. W potocznym języku mówi się o dopłatach do odszkodowania. Klient, który podpisuje umowę cesji wierzytelności, otrzymuje odpowiednią kwotę, której wysokość ustalana jest na podstawie wielkości zaniżenia. Im większe zaniżenie, tym większą sumę pieniędzy otrzyma klient.

Na jaką kwotę można liczyć, decydując się na cesję wierzytelności?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że cesja wierzytelności gwarantuje natychmiastowe zakończenie sprawy dla klienta. Otrzymuje on dodatkowe pieniądze i kończy to jego udział w sprawie. Jest to naprawdę korzystne rozwiązanie, które pozwala uniknąć wielu nerwów i często niemałej straty czasu. Oczywiście kwota, którą otrzymuje klient, nie będzie pełną, którą można otrzymać w sądzie. Decydując się na takie rozwiązanie, nie ma jednak żadnego ryzyka. Sąd może przecież zdecydować o utrzymaniu wysokości wypłaconego odszkodowania, co dla klienta oznacza realną stratę. UWAGA: nie należy obawiać się cesji wierzytelności. Ma ona charakter bezzwrotny niezależnie od tego, jak zakończy się postępowanie sądowe. Nawet jeśli więc nie uda się nam wygrać z ubezpieczycielem w sądzie, klient nie musi zwracać otrzymanych pieniędzy.

Jak wygląda cesja wierzytelności?

Cały proces jest naprawdę prosty. Wystarczy przedstawić niezbędne dokumenty dotyczące szkody i uzyskanego odszkodowania. Na ich podstawie szacowana jest kwota, o jaką zaniżono odszkodowanie. Następnie na podstawie uzyskanych wartości, a także ryzyka, jakie trzeba ponieść, klient otrzymuje propozycję kwoty, którą może otrzymać.

Czy cesja wierzytelności jest korzystna?

Jest to rozwiązanie zapewniające nie tylko dodatkowe pieniądze, ale również spokój. Po podpisaniu umowy cesji wierzytelności nie trzeba już zaprzątać sobie głowy kontaktami z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby zwiększać swoje zyski, minimalizując wydatki i straty. Dlatego stałą praktyką jest zaniżanie odszkodowań OC za kolizje i wypadki komunikacyjne. Na szczęście dzisiaj wystarczy postawić na cesję wierzytelności, aby odzyskać należne pieniądze. To rozwiązanie proste, szybkie i skuteczne.

Odzyskiwanie odszkodowań – sprawdź dokładną ofertę i przykładową prowizję.