Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Odzyskiwanie odszkodowania - jak się do tego zabrać?

Odzyskiwanie odszkodowania – jak się do tego zabrać?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych osobom poszkodowanym w wypadkach samochodowych wypłaca zaniżone odszkodowania OC. Na odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela decyduje się jednak bardzo niewiele osób. Na ogół bowiem odwołanie oznacza wydłużenie okresu oczekiwania na wypłatę odszkodowania. Sprawę można też skierować do sądu, ale osób decydujących się na taki krok jest jeszcze mniej. W odpowiedzi na problemy tych, którym ubezpieczyciel wypłacił zaniżone odszkodowanie powstały firmy odszkodowawcze. Ich specjalnością jest odzyskiwanie odszkodowań.

Jakie koszty powinno pokryć odszkodowanie?

Osoby, które są poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych powinny otrzymać od ubezpieczyciela odszkodowanie w wysokości, która pokryje koszt naprawy. Wypłacona przez towarzystwo ubezpieczeniowe kwota powinna być na tyle wysoka, aby pokryła także wydatki związane z holowaniem auta i wynajęciem pojazdu zastępczego. Ponadto powinna ona pokryć koszty znajdujących się w samochodzie rzeczy, które zostały podczas wypadku uszkodzone. Wysokość wypłacanych przez ubezpieczycieli jest jednak zaniżona. Napisanie odwołania czy złożenie pozwu w sądzie generuje dodatkowe koszty, wiąże się z długim oczekiwaniem na wypłatę odszkodowania, a do tego nie zawsze odszkodowanie jest wypłacane. Odkup odszkodowania jest opcją najbardziej korzystną.

Odkup odszkodowań – na czym to polega?

Odkup roszczeń odszkodowawczych, który określa się również jako cesję wierzytelności, umożliwia art 511 Kodeksu Cywilnego. Mówiąc prościej: osoba poszkodowana przekazuje swoje roszczenia kancelarii odszkodowawczej. Z chwilą, gdy nastąpi przekazanie praw do odszkodowania kancelarii, to ona weźmie na swoje barki negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym. Osoba poszkodowana w negocjacjach tych nie bierze udziału. Plusem tego rozwiązania jest to, że poszkodowanemu kancelaria odszkodowawcza wypłaca pieniądze przed zakończeniem sprawy z ubezpieczycielem.

Jak sprzedać szkodę?

Aby poszkodowany mógł uzyskać odszkodowanie, musi jedynie zgłosić się do wybranej kancelarii i przedstawić dokładnie swój problem. Dobrym wyborem jest bez wątpienia nasza firma odszkodowawcza XPRIME, z którą kontaktować można się nie tylko za pomocą telefonu. Można postawić także na wiadomość mailową. Decydując się na odzyskiwanie odszkodowania przez naszą firmę, należy przesłać wszystkie dokumenty z nią związane. Szczególnie istotny jest kosztorys naprawy. Dopiero po analizie dostarczonych dokumentów możliwe jest przedstawienie oferty dopłaty do odszkodowania. Nasza kancelaria gwarantuje naprawdę dobre kwoty. Po zaakceptowaniu przedstawionej propozycji, finalizacja umowy następuje poprzez przelanie ustalonej kwoty na konto. Cała procedura od momentu kontaktu z firmą do finalizacji umowy trwa bardzo krótko.

Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych nie są już skazane na wypłatę zaniżonych odszkodowań. Odzyskiwanie odszkodowań jest rozwiązaniem, z którego warto skorzystać. Osoba poszkodowana szybko otrzymuje odszkodowanie, nie musi martwić się, że odwołanie czy sprawa w sądzie zakończą się niekorzystnie dla niej. Dopłata, którą wypłaci nasza firma definitywnie zakończy spór z ubezpieczycielem.