Dopłaty do odszkodowań OC
Wielu naszych klientów decyduje się na współpracę z nami nie tylko z uwagi na wysoki wskaźnik wygranych przez nas rozpraw sądowych. Często udaje się bowiem wywalczyć od ubezpieczyciela dopłatę do odszkodowania nawet bez wchodzenia na ścieżkę sądową – towarzystwa widząc po drugiej stronie kancelarię wyspecjalizowaną w tego typu sprawach są bardziej skłonne do negocjowania. Oczywiście skup odszkodowań oznacza wypłatę dla Państwa kwoty wyliczonej przez naszych ekspertów nawet w ciągu 72 godzin od podpisania umowy cesji odszkodowania. To my wypłacamy Państwu dopłaty do odszkodowań, a następnie w Państwa imieniu udajemy się do sądu w celu uzyskania od drugiej strony sowitego zadośćuczynienia za poważne naruszenia interesów ubezpieczonego. Oprócz czysto finansowego wymiaru, ma to także wymiar prokonsumencki – zwalczamy nieuczciwe praktyki monopolistów na rynku i wymuszamy na nieuczciwych likwidatorach podniesienie standardu obsługi wszystkich klientów.
Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania?
Aby uzyskać dopłatę do odszkodowania, trzeba przede wszystkim się z nami skontaktować. To pierwszy krok, jaki muszą Państwo podjąć, aby cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi. Następnie przychodzi pora na przesłanie wszystkich dokumentów, które pozwolą nam na dokładne zweryfikowanie sprawy. Kiedy do nas trafią, możemy rozpocząć przeliczenie szkody. Co ważne, jeśli nie dysponują Państwo potrzebnymi dokumentami, nic straconego. Wystarczy wystawić nam stosowne upoważnienie, abyśmy mogli otrzymać je od firmy ubezpieczeniowej. Jeśli przeprowadzona kalkulacja pokaże, że doszło do zaniżenia odszkodowania, zaproponujemy odkup szkody za odpowiednią kwotę. W przypadku, gdy zaakceptują Państwo nasze warunki, wystarczy podpisać przygotowaną przez nas umowę. Potem trzeba już tylko czekać na wypłatę pieniędzy.
Kto może otrzymać dopłatę do odszkodowania i kiedy można się o nią ubiegać?
Zacznijmy od tego, że dopłata do odszkodowania nie jest zależna od tego, co zdecydowałeś się zrobić z samochodem. Oznacza to, że jest to opcja dostępna zarówno dla tych, którzy podjęli decyzję o sprzedaży uszkodzonego auta, jak i tych, którzy postawili na jego naprawę. Żaden z tych działań nie zamyka drogi do dopłaty do odszkodowania. Podobnie jest, jeśli chodzi o rodzaj szkody. Dodatkowe pieniądze mogą otrzymać ci, w przypadku których miejsce miała szkoda całkowita, jak i ci, u których stwierdzono jedynie szkodę częściową.
Uzyskanie dopłaty do odszkodowania wchodzi w grę w kilku ściśle określonych przypadkach. Na dodatkowe środki finansowe mogą liczyć ci, którzy:
- nie zdecydowali się na zawarcie ugody z ubezpieczycielem. Trzeba bardzo uważać podczas wymiany korespondencji, a także w trakcie rozmów telefonicznych. Najbezpieczniej jest używać stwierdzenia „kwoty bezspornej”. Nawet jeśli podczas kontaktu z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej zgodzisz się na wypłatę takiej kwoty, nie oznacza to zawarcia umowy. Tym samym droga do uzyskania dopłaty nie jest zamknięta.
- mieli wypadek/kolizję nie dawniej, jak trzy lata temu.
Aby pieniądze z dopłaty trafiły na Twoje konto, musisz podpisać stosowną umowę.
Jakie dokumenty będą potrzebne do uzyskania dopłaty do odszkodowania?
Aby otrzymać dopłatę do odszkodowania, niezbędne są określone dokumenty. Przede wszystkim musicie Państwo dostarczyć wszystkie te związane z wypadkiem, a także te, które dotyczą szkody i jej likwidacji. Co ważne, nie są wymagane żadne nowe dokumenty. Jedyne, co muszą Państwo zrobić, to przesłać nam te, które już posiadanie. Po ich otrzymaniu dokładnie je przeanalizujemy, a następnie obliczymy wysokość dopłaty.
Czy warto zdecydować się na dopłatę odszkodowania?
Dopłata do odszkodowania to rozwiązanie mające wiele zalet. Przede wszystkim należy podkreślić, że kwota wypłacona przez nas nie może zostać Państwu zabrana bez względu na to, jak dalej potoczy się sprawa w sądzie i jest to kolejny doskonały argument, aby skorzystać z możliwości, jakie stwarza prawo – w terminie 3 lat od wydania decyzji ubezpieczeniowej. Oczywiście w skrajnych przypadkach może się zdarzyć, że właściciel pojazdu lub kierujący nim w trakcie szkody – zostanie wezwany do sądu, ale w roli świadka, o ile taki wniosek złoży druga strona. Warto także pamiętać, że dopłata do odszkodowania OC jest w rozumieniu przepisów podatkowym wynagrodzeniem otrzymanym przez podatnika w danym roku podatkowym i taka dopłata musi być rozliczona za pomocą formularza PIT-11. Jest to jednak obowiązek naszej kancelarii, więc to my w odpowiednim terminie, na początku kolejnego roku kalendarzowego, wyślemy do naszych klientów wszystkie niezbędne deklaracje podatkowe do złożenia we właściwym Urzędzie Skarbowym. Dopłata do odszkodowania to rozwiązanie proste, które sprawdza się zdecydowanie lepiej niż pisanie odwołań do ubezpieczyciela, czy zdecydowanie się na wejście na drogę sądową.