Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Jak wybrać firmę świadczącą usługi odzyskiwania odszkodowań?

Jak wybrać firmę świadczącą usługi odzyskiwania odszkodowań?

Firmy odszkodowawcze pomagają swoim klientom w uzyskaniu jak najwyższego odszkodowania komunikacyjnego. W Polsce działa wiele takich firm na rynku. Co jednak ważne, wybór tej konkretnej nigdy nie powinien być przypadkowy. Swoją sprawę powierzyć powinno się podmiotowi mającemu odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje w zakresie odzyskiwania odszkodowań komunikacyjnych. Czym zatem kierować się wybierając firmę odszkodowawczą?

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy odszkodowawczej?

Kolizje i wypadki drogowe niestety zdarzają się bardzo często. Osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym ma prawo do odszkodowania z polisy OC sprawcy. Jak się jednak okazuje, nierzadko nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają niestety tendencje do wypłacania zaniżonego odszkodowania OC, a czasem wręcz do odmowy ich wypłaty. Osoba poszkodowana nie musi się z tym oczywiście godzić. Może wystąpić na drogę sądową. Takie rozwiązanie jest jednak dość żmudne i nie ma się pewności co do rezultatu procesu sądowego. Znacznie lepiej w takim przypadku jest skorzystać z usług właśnie firmy odszkodowawczej. Ta w imieniu swojego klienta wystąpi do ubezpieczyciela o wypłatę należnego odszkodowania, które będzie adekwatne do wielkości wyrządzonych szkód. Ważny jest jednak wybór takiej firmy. Na co w szczególności zwrócić uwagę?

Doświadczenie i warunki współpracy

Przede wszystkim, uwagę zwrócić należy na doświadczenie danej firmy. Mowa tu choćby o tym, ile lat dana firma działa na rynku. Im dłużej, tym lepiej. Branża odszkodowawcza jest dość konkurencyjna. Fakt, że dana firma działa na tym rynku dość długo, świadczy o jej skuteczności. Równie ważna jest specjalizacja firmy odszkodowawczej. W tym przypadku postawić należy na firmę, która specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych np: XPRIME. Nie mniej ważne są warunki współpracy. Powinny być one jasne o klarowne. Umowa szczegółowo regulować powinna warunki współpracy. Ważne jest, aby określała wszystkie etapy postępowania odszkodowawczego oraz aby określała dokładnie kwestię wynagrodzenia pobieranego przez firmę odszkodowawczą.

Referencje i opinie

Przy wyborze firmy odszkodowawczej, warto pod uwagę wziąć także opinie na jej temat oraz referencje. Dobra firma odszkodowawcza nie powinna mieć problemu z przedstawieniem referencji od swoich klientów. Powinna się nimi wręcz chwalić. Warto zatem sprawdzić, czy dana firma publikuje na swojej stronie internetowej referencje zadowolonych klientów. Opinii na temat danej firmy poszukać można także w sieci. Na pewno mogą być bardzo pomoce przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Rozmawiając z daną firmą odszkodowawczą, warto także zapytać o liczbę skutecznie wywalczonych do tej pory odszkodowań. Można także zapytać, czego dokładnie sprawy te dotyczyły. Podczas takiej rozmowy uwagę warto również zwrócić na sam sposób komunikacji oraz podejście firmy do potencjalnego klienta. Wszystkie te informacje pozwolą na wybór takiej firmy odszkodowawczej, z której usług na pewno będzie się zadowolonym.

Odkup odszkodowań – zapoznaj się z kompletną ofertą i przykładowym cennikiem prowizji.