Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Na czym polega i jak mogę uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Na czym polega i jak mogę uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Co roku towarzystwa ubezpieczeniowe zmuszone są do wypłacania milionowych ubezpieczeń. Niestety, nie zawsze wypłacona nam polisa jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. Na szczęście dzisiaj nie trzeba się tym martwić. Zobaczmy, czym jest dopłata do odszkodowania i jak ją uzyskać.

Powszechna praktyka ubezpieczycieli

Każda firma ubezpieczeniowa robi wszystko, aby notować jak najlepsze wyniki finansowe. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że powszechnym jest stosowanie praktyk polegających na zaniżaniu wypłacanych odszkodowań. Ubezpieczycielom towarzyszy wówczas nadzieja, że osoba poszkodowana nie zauważy tego, że została trochę oszukana i w konsekwencji nie zdecyduje się upomnieć o swoje. Oczywiście od każdej decyzji można się odwołać. Nie zawsze jednak przyniesie to oczekiwany efekt. Można złożyć pozew w sądzie, ale jest to droga czasochłonna i kosztowna. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazują się być dopłaty do odszkodowania.

Czym jest dopłata do odszkodowania?

Dopłata do odszkodowania od firmy odszkodowawczej XPRIME to obecnie najlepszy i najbardziej skuteczny sposób na to, aby uzyskać należne za szkodę pieniądze. Decydując się na takie rozwiązanie, odsprzedajemy prawo do zaniżonej części odszkodowania firmie, która wypłaca nam określoną kwotę. Następnie to firma ubiega się w sądzie o wypłatę wyższego świadczenia od firmy ubezpieczeniowej.

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Cała procedura jest banalnie prosta. Należy przede wszystkim znaleźć firmę oferującą dopłaty do odszkodowań, a następnie przygotować komplet wymaganych dokumentów. Na ogół są to:

  • decyzja firmy ubezpieczeniowej;
  • kosztorys;
  • protokół zgłoszenia.

Potem pozostaje już tylko podpisanie umowy i podanie numeru konta bankowego, na które firma, z usług której zdecydowaliśmy się skorzystać przeleje należne nam pieniądze.

Dlaczego firma dostaje wyższe odszkodowanie?

To jedno z częściej zadawanych przez osoby poszkodowane pytań. Tymczasem odpowiedź na nie jest banalnie prosta. Firmy zajmujące się profesjonalnie odzyskiwaniem odszkodowań mają na swoim pokładzie grupę doświadczonych, cieszących się doskonałą opinią prawników. Większość osób prywatnych nie może sobie na nich pozwolić z uwagi na koszty, jakie wiążą się z korzystaniem z takich usług. Do tego dochodzi doświadczenie i wiedza, co sprawia, że szybkie oszacowanie, jak bardzo odszkodowanie zostało zaniżone nie stanowi większego problemu.

Jakie warunki muszą być spełnione, aby otrzymać dopłatę do odszkodowania?

Nie każdy, kto poniósł szkodę może liczyć na dopłatę do odszkodowania. Podstawowym warunkiem, jaki trzeba spełnić jest otrzymanie odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Potwierdza się to poprzez przedstawienie decyzji o przyznaniu pieniędzy. Niektóre firmy akceptują również wyciąg z konta. Decyzja, na podstawie której wypłacono odszkodowanie, musi być wydana nie wcześniej niż trzy lata wstecz od dnia, w którym zgłaszamy się do dopłatę. Należy pamiętać, że zawsze warto zachować pewien zapas czasowy. Może bowiem okazać się, że niezbędne jest sprowadzenie dokumentacji od ubezpieczyciela, a to znacznie wydłuży czas postępowania.

Dopłata nie będzie możliwa, jeśli z ubezpieczycielem została zawarta ugoda. Warto pamiętać, że ugoda może mieć nie tylko formę pisemną. Dopuszczalne są ugody ustne mające na przykład formę rozmowy telefonicznej. Ubezpieczyciele bardzo często rejestrują takie rozmowy, powołując się na nie później w sądzie.

Dopłaty do odszkodowań dotyczą wyłącznie sytuacji mających miejsce na terenie Polski. Jeśli w grę wchodzi zdarzenia poza krajem, warto skonsultować się z firmą oferującą dopłaty do odszkodowań.

Dopłaty dotyczą na ogół rozliczeń wyłącznie gotówkowych. Rozliczenia fakturowe nie wchodzą w grę.

Jak ustalana jest wysokość dopłaty?

Pyta o to wiele osób rozważających ubieganie się o dopłatę. Do podstawowych czynników, jakie firmy oferujące usługi w tym zakresie biorą pod uwagę zalicza się przede wszystkim wysokość zaniżenia, a także charakter szkody. Im wyższe zaniżenie, tym wyższa dopłata zostanie nam wypłacona. Co ważne, pracownik firmy, z usług której zdecydowaliśmy się skorzystać dokładnie wyjaśni na jakiej podstawie została ustalona wysokość dopłaty.

Dlaczego warto skorzystać z dopłaty do odszkodowania?

Przede wszystkim jest to pewny sposób na uzyskanie dodatkowych i – jakby nie było – należnych nam pieniędzy. Jednocześnie nie ponosimy żadnego ryzyka – to firma, z usług której zdecydowaliśmy się skorzystać bierze na siebie wszystkie formalności. Nie ponosimy tym samym również żadnych dodatkowych kosztów. Nie musi bać się tego, że przyjdzie nam opłacić ekspertyzę biegłego czy koszty sądowe. Pieniądze trafiają na nasze konto zaraz po tym, jak przekażemy firmie prawa do szkody. Korzyść jest dla nas naprawdę szybka przy braku kosztów i nerwów.

Dopłata do odszkodowania to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którym ubezpieczyciel zaniżył wypłacone odszkodowanie. Jest to szybki, bezpieczny i bez kosztowy sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, które przecież się nam należą. Decydując się na dopłatę do odszkodowania, nie musimy martwić się kompletnie niczym.

Dowiedz się również więcej o zaniżonych odszkodowaniach OC.