Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Firmy odszkodowawcze ściągające odszkodowania – opinie

Firmy odszkodowawcze ściągające odszkodowania – opinie

Działalność firm odszkodowawczych na terenie kraju z każdym rokiem staje się coraz bardziej powszechna. Może to być spowodowane faktem, iż znacznie rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Osoby poszkodowane stają się także coraz bardziej świadome swoich praw i nawet po otrzymaniu odmowy wypłaty odszkodowania nie rezygnują z dalszej drogi i sięgają po wszelkie dostępne prawem środki, by odzyskać należne pieniądze. Jedną z firm, która ciszy się dużą popularnością i zyskuje przychylne opinie jest Firma Odszkodowawcza XPRIME.

Kiedy należy się odszkodowanie?

O odszkodowanie można starać się w różnych sytuacjach, jednak najczęściej roszczenie to związane jest ze zdarzeniami komunikacyjnymi. Może w nich uczestniczyć kilka pojazdów lub samochód i pieszy bądź rowerzysta. Co istotne, o odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy wypadku może wnioskować każda osoba uczestnicząca w zdarzeniu, która poniosła jakieś szkody. Tyczy się to w takim samym stanie pasażerów (również tych z samochodu sprawcy), innych kierowców, pieszych czy rowerzystów.

Chcąc otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego, należy go na specjalnym formularzu poinformować o zaistnieniu konkretnego zdarzenia. Po otrzymaniu zgłoszenia, ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę pieniędzy. Jednak nie zawsze dochodzi do przelania wnioskowanej kwoty. Są sytuacje, w których firma ubezpieczeniowa podważa prawo do odszkodowania lub zgłasza zastrzeżenia do wysokości wnioskowanej kwoty. Można wówczas samemu walczyć z ubezpieczycielem, a można też skorzystać z pomocy firmy odszkodowawczej specjalizującej się w dochodzeniu odszkodowań. To drugie rozwiązanie wydaje się korzystniejsze, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w pisaniu odwołań i nie wiedzą, jak zachować się wstępując na ścieżkę sądową z ubezpieczycielem.

Czym kierować się przy wyborze firmy odszkodowawczej?

Przy wyborze firmy, której powierzy się odzyskanie należnego odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy wypadku, trzeba zachować czujność. Na rynku usług odszkodowawczych nie brakuje bowiem firm, które kuszą niską prowizją, jednak ze względu na brak doświadczenia notują niewielką skuteczność w ściąganiu należności. Co zatem warto wziąć pod uwagę, wybierając firmę odszkodowawczą?

Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • skuteczność działań – firma, zwłaszcza jeżeli działa na rynku od przynajmniej kilku lat powinna mieć się czym pochwalić. Podmioty tego typu prowadzą także bardzo często statystyki, mówiące o tym, jaki jest procent spraw zakończonych pełnym sukcesem. Jak do takich statystyk dotrzeć? Najprościej – zapytać o nie! Jeżeli firma faktycznie ma się czym pochwalić, to z pewnością to zrobi, choćby w folderze reklamowym.
  • kontakt z klientem – sposób komunikacji, zwłaszcza w sprawach tak delikatnych jak pieniądze, to niezwykle istotna rzecz. Sposób prowadzenia rozmowy i podejście osoby prowadzącej sprawę to dla wielu osób priorytety przy wyborze firmy odszkodowawczej. Nikt przecież nie musi znać się na poszczególnych etapach ścieżki ubiegania się o należne odszkodowanie. To zadaniem pracownika firmy jest wytłumaczyć klientowi w jak najprostszych słowach sposób postępowania.
  • wysokość opłat związanych z odzyskaniem odszkodowania – tę kwestię także wiele osób bierze pod uwagę. Niektórzy szukają firm świadczących jak najtańsze usługi. Trzeba przy tym zastanowić się, czy tanio zawsze oznacza skutecznie.
  • opinie dotychczasowych klientów – to chyba jeden z najważniejszych punktów, który warto dokładnie przestudiować. W opiniach dotychczasowych klientów danej firmy można znaleźć szereg informacji o sposobie działania, skuteczności, życzliwości personelu, jakości kontaktu czy wysokości prowizji.

Opinie o firmach odszkodowawczych – gdzie można je znaleźć?

Jeżeli nie udało Ci się uzyskać odszkodowania i jesteś na etapie poszukiwania skutecznej firmy odszkodowawczej, która pomoże Ci w tym, by szybko i sprawnie otrzymać od ubezpieczyciela należne pieniądze, to z pewnością zainteresują Cię opinie klientów, którzy wcześniej korzystali już z takich usług. Wystarczy przeglądnąć fora internetowe, by znaleźć informacje dotyczące skuteczności poszczególnych firm. Poniżej kilka opinii różnych klientów dotyczących firm odszkodowawczych.

“Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto pragnie wygrać batalię z ubezpieczycielem Firmę Odszkodowawczą XPRIME. To zespół profesjonalistów, którzy w pełni angażują się w powierzoną im sprawę. Przejęli kontakt z ubezpieczycielem i stworzyli tak profesjonalne odwołanie od decyzji odmownej dotyczącej wypłaty odszkodowania, iż występowanie na drogę sądową nie było konieczne.”

“Polecam współpracę z EUCO. Łatwy kontakt, niezbyt wygórowana prowizja, sprawa załatwiona stosunkowo szybko.”

“Jeżeli ktoś szuka specjalistów od spraw, które z pozoru wydają się beznadziejne, to pracownicy XPRIME z pewnością spełnią oczekiwania. Ich doświadczenie i sprawność w działaniu pomogły mi odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym. Pomimo iż ubezpieczyciel próbował udowodnić bezpodstawność roszczenia, w końcu skapitulował, a pieniądze trafiły na moje konto. Niezwykle przystępna okazała się także wysokość prowizji – zapłaciłem mniej, niż się początkowo spodziewałem”.

Kliknij i dowiedz się więcej o zaniżonych odszkodowaniach OC.