Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Kompleksowe odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych OC

Kompleksowe odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych OC

Poważne wypadki drogowe są zdarzeniami, które mogą odmienić całkowicie życie ofiary. Wiążą się z nimi nie tylko traumy psychiczne, ale również straty materialne oraz ciągnące się w nieskończoność kwestie formalne. Ogromnym wsparciem dla poszkodowanego jest uzyskanie wysokiego odszkodowania z OC sprawcy. Pieniądze można przeznaczyć na leczenie urazów oraz dalszą rehabilitację. Pełny powrót do zdrowia stanie się więc możliwy, zwłaszcza jeśli w wyniku zdarzenia drogowego ofiara nie może wykonywać swojej pracy zawodowej.

Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w dochodzeniach powypadkowych. Od wyboru właściwej zależy wysokość uzyskanego odszkodowania. Kompleksowa pomoc fachowców z firmy odszkodowawczej XPRIME, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań OC przyniesie wiele korzyści dla poszkodowanego. Wiele profesjonalnych firm oferuje niezwykle przydatne odszkodowania po wypadku wraz z pakietem medycznym. Częste wizyty u lekarza przestaną być udręką, ponieważ tego rodzaju usługa zapewnia dostęp do najlepszych specjalistów bez kolejek czy obawy o koszty.

Co obejmuje odszkodowanie komunikacyjne?

Każdej osobie poszkodowanej w wypadku przysługuje prawo do odszkodowania komunikacyjnego. Najczęściej odzyskiwanie go odbywa się z polisy OC sprawcy zdarzenia drogowego. Zdarzają się przypadku, gdy nie jest możliwe ustalenie winnego lub nie posiada on ważnego ubezpieczenia OC. Wówczas należy się skierować do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W takiej sytuacji jest to jedyny sposób na otrzymanie wsparcia finansowego.

Większość firm ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom odzyskanie odszkodowania komunikacyjnego w postaci zwrotu kosztów:

  • zakupionych leków,
  • zakupionych opatrunków,
  • związanych z wizytami u lekarzy specjalistów,
  • związanych z pobytem w szpitalu,
  • na zwiększone potrzeby rehabilitacyjne,
  • na zwiększone potrzeby żywieniowe,
  • na dojazdy do placówek medycznych,
  • związanych z dodatkową opieką,
  • zakupionych protez i przyrządów rehabilitacyjnych.

Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych obejmuje więc szeroki zakres wydatków, które można dzięki nim pokryć.

Czym jest odzyskiwanie odszkodowań OC?

Odzyskiwanie odszkodowań z OC sprawcy jest procesem w wielu przypadkach bardzo długim i skomplikowanym. Wymaga udokumentowania przebiegu zdarzenia oraz poniesionych w jego wyniku urazów. Pełnomocnik zakładu ubezpieczeń powinien więc posiadać odpowiednią wiedzę i duże doświadczenie, aby sprawnie przeprowadzić klienta przez poszczególne etapy procedury. Wiele firm realizuje większość zadań w imieniu poszkodowanego, nie angażując go w cały proces. Może wówczas skupić się na leczeniu oraz powrocie do zdrowia i pełnej sprawności.

Z usług firm ubezpieczeniowych ma prawo skorzystać każdy, kto jest ofiarą stłuczki, kolizji oraz bardziej poważnych wypadków drogowych. Odszkodowanie komunikacyjne wraz z pakietem medycznym pozwoli poszkodowanemu uzyskać zwrot wszystkich poniesionych na leczenie kosztów. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie jest możliwy powrót do pracy. Wiele firm oferuje możliwość odzyskania odszkodowania nawet kilka lat wstecz. To doskonały wybór dla osób, których świadczenie zostało zaniżone.

Jak przebiega odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych?

Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych najczęściej odbywa się dwuetapowo. Proces rozpoczyna się postępowaniem likwidacyjnym, czyli przedsądowym, a kończy postępowaniem sądowym, jeżeli poszkodowany nie jest usatysfakcjonowany rezultatem pierwszego etapu.

Postępowanie likwidacyjne polega na zgłoszeniu szkody właściwej firmie ubezpieczeniowej. Powinna ona specjalizować się odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych, aby zapewnić pełne wsparcie oraz fachową wiedzę swoim klientom. Na tym etapie ustalane są okoliczności zdarzenia oraz jego materialne i zdrowotne skutki.

Postępowanie sądowe odbywa się, jeżeli podmiot nie wypłacił odszkodowania lub wypłacił jedynie jego część. Wówczas klient ma prawo starać się o odzyskanie pełnej kwoty odszkodowania na drodze sądowej. Jest to klasyczny proces cywilny o zapłatę, wszczęty poprzez wytoczenie powództwa przeciwko określonej firmie ubezpieczeniowej.

Dopłaty do odszkodowań – Spójrz na Ofertę!
Zaniżone odszkodowanie OC – zobacz jak sobie z nim poradzić.