Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Jak otrzymać najwyższe dopłaty do odszkodowań OC?

Jak otrzymać najwyższe dopłaty do odszkodowań OC?

Dopłaty do odszkodowań OC to szeroki temat, a biorąc pod uwagę to – jak często zdarzają się wypadki drogowe, również bardzo częsty. Jeśli jesteś nim zainteresowany i chcesz przede wszystkim wiedzieć, w jaki sposób można dzisiaj ubiegać się o możliwie jak najwyższe dopłaty do odszkodowań OC – jesteś w dobrym miejscu, gdyż na kanwie wiedzy i doświadczenia, postaramy się nieco temat naświetlić.

Dopłaty do odszkodowań OC – kto może się o nie starać?

 Przede wszystkim – zanim  zaczniesz zastanawiać się, jak starać się o wysoką dopłatę, odpowiedz sobie na pytanie czy należysz do grup osób, które mogą w istocie o takowe roszczenia wystąpić. Kto jest uprawniony do tego, by ubiegać się o dopłatę do odszkodowania OC? Wszystkie poszkodowane osoby, które otrzymali zaniżone odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy.

Kiedy następuje możliwość ubiegania się o dopłatę do odszkodowania OC?

  • Również wtedy, gdy pojazd nie został naprawiony bądź został sprzedany.
  • Jeśli ugoda z zakładem ubezpieczeń nie została zawarta.
  • Jeżeli w kalkulacji naprawy występują zaniżenia.
  • Bez względu na to, czy mowa o szkodzie całkowitej, czy częściowej.
  • Jeżeli od wydania decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego nie upłynął jeszcze okres 3 lat.

Na jak wysoką dopłatę do odszkodowania OC możesz liczyć?

Przede wszystkim suma dopłaty, na jaką możesz liczyć jest związana z nieprawidłowością, która nastąpiła w kosztorysie przygotowanym przez towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy. Tutaj warto zaznaczyć, że rzeczony kosztorys jest podstawowym i zarazem niezbędnym dokumentem, na podstawie którego może być zaproponowana możliwie jak najwyższa kwota dopłaty. Często jest tak, że może ona być wielokrotnie wyższa od tego, co zaproponował ubezpieczyciel sprawcy.

Jednak warto być wyczulonym na to, że każde zdarzenie drogowe i każda sprawa muszą być rozpatrywane indywidualnie i nie ma jednego złotego środka na rozwiązanie sporu. W każdej sytuacji konieczna jest dogłębna analiza wyceny szkody, a taka jest tylko wtedy, gdy dokonują ją rzeczoznawczy samochodowi o dużym doświadczeniu.

Co zrobić, by ta dopłata była możliwie jak najwyższa?

Pozyskanie jak najwyższej dopłaty do odszkodowania OC jest dużo prostsze, niż większość kierowców sądzi, pochopnie ryzykując rezygnację z niej. Zwykle wszystko, co trzeba zrobić to wypełnić krótki formularz kontaktowy na stronie internetowej specjalisty ds. Odszkodowań i oczekiwać na kontakt, bądź samemu podjąć aktywność i skontaktować się z nim.

Konieczna będzie pełna weryfikacja już wspomnianego kosztorysu – jak już wspominaliśmy, najlepiej dokonana przez fachowca i doświadczonego rzeczoznawcę samochodowego zarazem. Zwykle nie jest ona w żaden sposób obowiązująca, nierzadko całkowicie darmowa, a na podstawie wyników takiej dokładnie przeprowadzonej analizy dokumentu, jakim jest kosztorys – propozycja dopłaty trafi do Ciebie w ciągu kilku dni od podjęcia kontaktu i będziesz mógł zdecydować, czy to jest właśnie to, co w końcu Cię usatysfakcjonuje w kontekście wszystkich poniesionych strat w wyniku zdarzenia.

Opracowanie:
XPRIME – dopłaty do odszkodowań