Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy - co powinieneś wiedzieć?

Dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy – co powinieneś wiedzieć?

Uczestnictwo w kolizji drogowej to przykra sytuacja i duży stres. Często zdarza się, że myśl o procedurach i dokumentach, które należy wypełnić będąc poszkodowanym ucieka gdzieś daleko. Najpierw staramy się wyleczyć z urazów oraz jak najszybciej naprawić uszkodzony pojazd. Zapominamy o tym, że za leczenie urazów powypadkowych możemy domagać się zadośćuczynienia od sprawcy. Tak samo jest w przypadku gdy ginie bliska nam osoba. Niewiele osób wie i korzysta ze świadczenia odszkodowawczego. Jakich formalności warto dopełnić w sytuacji kolizji czy wypadku? Informacje na ten temat znajdziesz w niniejszym artykule.

Warto skorzystać z pomocy specjalistów

Stres związany z kolizją czy wypadkiem powoduje, że nie mamy głowy do załatwiania formalności. Z pomocą przyjdą nam specjaliści z firmy odszkodowawczej XPRIME, do których warto się zgłosić. Poinformują oni nas o wszystkich roszczeniach, jakie nam przysługują oraz pomogą Nam w dochodzeniu odszkodowania z ubezpieczenia OC. Dodatkowo pomogą Nam w kontaktach w ubezpieczycielem sprawcy, które niekiedy mogą być bardzo ciężkie i wymagać profesjonalnego podejścia. Specjalista może być naszym pełnomocnikiem jeżeli zajdzie konieczność dociekania swoich roszczeń na drodze sądowej.

Warto dodać, że z usług pełnomocnika warto skorzystać już od pierwszych chwil po wypadku. Szybka reakcja może mieć znaczący wpływ na efekt postępowania odszkodowawczego, szczególnie gdy sprawca nie został ukarany mandatem na miejscu wypadku. Pomoc firmy odszkodowawczej będzie bezcenna jeżeli policja wszczyna śledztwo w sprawie wypadku. Jeżeli w wyniku wypadku Ty albo ktoś bliski Tobie doznał ciężkich obrażeń ciała ważną sprawą jest jak najszybsze uzyskanie środków pieniężnych na leczenie, które często jest bardzo drogie. Skorzystanie z usług pełnomocnika pozwala skupić się w 100% na leczeniu i rehabilitacji. Środki na ten cel zapewni na fachowiec.

Jakich formalności trzeba dopełnić, by uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy?

Pierwsze kroki należy podjąć tuż po zdarzeniu drogowym w pierwszych chwilach po nim. Należą do nich:

  • Wezwanie policji jeżeli jest to niezbędne
  • Uzyskanie oświadczenia sprawcy
  • Sporządzić dokumentację zdjęciową z miejsca wypadku
  • Jeżeli to jest możliwe, zebrać oświadczenia świadków zdarzenia. Warto zapytać on nagrania z rejestratorów kierowców, którzy zatrzymali się, by nam pomóc.

Niezbędne jest też skompletowanie dokumentacji, która potwierdzi faktyczny rozmiar szkody. Ważne jest więc zebranie całej dokumentacji medycznej, zaświadczeń lekarskich. Dla potwierdzenia szkód rzeczowych istotne jest sporządzenie dokumentacji fotograficznej, zebranie kosztorysów napraw lub faktur za zakup nowych rzeczy.

Z tak sporządzoną dokumentacją możemy ustalić podmiot, do którego skierujemy swoje roszczenia. Po ustaleniu tego możemy oszacować wysokość odszkodowania, o które będziemy występować. Ważne jest zgłoszenie od razu wszystkich roszczeń. Prawidłowe ich sformułowanie może przysporzyć masy kłopotów. Poszkodowani niemal zawsze nie mają pojęcia, jakie przysługują im prawa. Większość spraw kończy się po wydaniu stanowiska przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Nie wchodzi z nim w żadną polemikę. Z tego powodu duża ilość odszkodowań jest zaniżana lub niewypłacana.

Podsumowanie

Jak widać uzyskanie odszkodowania jest sprawą trudną. Niekiedy procedury przebiegają wieloetapowo. Z tego właśnie powodu warto skorzystać z profesjonalnego pełnomocnika. Może to być niezbędne, żeby szybko i bez stresu uzyskać odszkodowanie.

Odkup odszkodowań OC – zerknij na dokładną ofertę i aktualny cennik.
Zaniżone odszkodowanie OC – Spójrz na Ofertę!