Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Odkup odszkodowań komunikacyjnych OC - sposób na wyższe odszkodowanie!

Odkup odszkodowań komunikacyjnych OC – sposób na wyższe odszkodowanie!

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji się o tym przekonać – powinieneś wiedzieć, iż jeśli chodzi o to, w jak szybki i wygodny sposób pozyskać dodatkowe środki do zaniżonego odszkodowania – nie ma lepszego rozwiązania aniżeli właśnie odkup odszkodowań komunikacyjnych OC. Dlaczego? Nad odpowiedzią na to pytanie pochylimy się w niniejszym artykule.

​Odkup odszkodowań komunikacyjnych OC – dlaczego w ogóle jest potrzebny?

Jeśli chodzi o zaniżanie odszkodowania likwidowanego z polisy OC sprawcy – nie jest to rzadki temat. Wręcz przeciwnie – ma to miejsce nawet zbyt często. Jeśli również należysz bądź będziesz należał do kierowców, którzy zostali poszkodowani w wyniku zdarzenia drogowego – od razu zrozumiesz dlaczego odkup odszkodowań komunikacyjnych OC z firmą XPRIME ma sens – pozbywasz się problemu!

Jednak warto w tym miejscu bliżej wyjaśnić czym dokładnie jest odkup odszkodowania i na czym polega. Chodzi o nic innego, jak przekazanie (cesji) praw związanych z dalszym dochodzeniem wyższego odszkodowania. Kwota ustalona między klientem a firmą, która zajmuje się odkupem jest tym, co w zamian otrzymuje kierowca. Mówiąc inaczej – jest to sprzedaż (zbycie) praw odnoszących się do zaniżonej części odszkodowania, a więc nic innego jak swoista różnica między kwotą wynikającą z adekwatnej do kosztów naprawy wyceny, a tym co chciało wypłacić konkretne Towarzystwo Ubezpieczyciela.

Dlaczego odkup odszkodowań jest najlepszym i najszybszym sposobem na uzyskanie wyższego odszkodowania?

Największym plusem takiego rozwiązania jest związana z nim wygoda i jego prostota. Ty jako klient uzyskujesz konkretną kwotę, którą ustalisz z firmą zainteresowaną odkupem i tyle. Nie musisz już o nic zabiegać, ani czymkolwiek się interesować.

Którzy kierowcy mogą skorzystać z odkupu odszkodowań najbardziej?

  • każdy, który został poszkodowany w ciągu ostatnich 3 lat,
  • każdy, który do tej pory nie zawarł ugody z zakładem ubezpieczeń.

Powinieneś zastanowić się nad tą opcją, jeśli uważasz, że odszkodowanie, które zostało Ci wypłacone z ramienia zakładu ubezpieczeń nie jest absolutnie adekwatne do tego, w jakim stopniu pojazd został uszkodzony. Po prostu wiesz, że profesjonalna naprawa, jakiej samochód wymaga potrzebuje znacznie większych środków. Innym przykładem jest sytuacja, gdzie mimo tego, iż pisałeś odwołanie względem decyzji wypłaty zaniżonego odszkodowania – to niestety, ale żadnych rezultatów nie przyniosło to dla Twojej sytuacji.

Inną pobudką do skorzystania z możliwości odkupu odszkodowań jest też sytuacja, kiedy angażowanie się w sądowy spór z towarzystwem ubezpieczeń jest ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę w tych okolicznościach. To wszystko sprawia, że skorzystanie z usług firm, które oferują taki odkup odszkodowań ma sens i jak najbardziej nadaje się do rozważenia. Być może do tej pory nie miałeś nawet pojęcia, że taka alternatywa istnieje – teraz jest inaczej. Co więcej, pamiętaj że taka możliwość może się odnosić zarówno do prywatnych, jak i firmowych samochodów. W każdej z tych kwestii zasięgnięcie języka w sprawie odkupu odszkodowań jak najbardziej ma sens.