Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Zaniżone odszkodowanie powypadkowe – gdzie szukać pomocy?

Zaniżone odszkodowanie powypadkowe – gdzie szukać pomocy?

Wypadek może przydarzyć się każdemu z nas. Jeśli byliśmy ubezpieczeni, możemy wówczas ubiegać się u ubezpieczyciela o wypłatę należnego nam odszkodowania. Niestety, towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby wypłacać jak najniższe świadczenia. Dlatego zaniżone odszkodowanie powypadkowe to problem, z którym spotyka się coraz więcej osób. Co zrobić, jeśli padniemy ofiarą nieuczciwego ubezpieczyciela?

Na jakiej podstawie ubezpieczyciele zaniżają odszkodowanie?

Wysokość odszkodowania ustalana jest na podstawie szkód, które są konsekwencją wypadku. Oceniają je rzeczoznawcy pracujący oczywiście na zlecenie towarzystwa ubezpieczeniowego. Robią więc wszystko, aby wycenić szkody jak najniżej. Zdarza się, że zdają się nie zauważać pewnych usterek, inne traktują jakby z przymrużeniem oka. Jednocześnie podają, że koszt ich naprawy jest niższy niż faktyczny. Wszystko to sprawia, że osoby chcące uzyskać odszkodowanie muszą liczyć się ze świadczeniem niższym niż to oczekiwane. W praktyce takie sytuacje wcale nie są rzadkością. Wiele osób otrzymało ubezpieczenie dużo niższe niż to, na które liczyli.

Co zrobić, kiedy odszkodowanie zostało zaniżone?

Osoby uważające, że ich odszkodowanie zostało zaniżone mogą zgłosić się do naszej firmy odszkodowawczej XPRIME. Oferujemy odkup odszkodowań, który w takim przypadku sprawdza się świetnie. Osoby, które uważają, że wypłacone im odszkodowanie jest zbyt niskie muszą liczyć się jednak z koniecznością dokonania dokładnej analizy ich sytuacji. Niezbędne jest do tego przekazanie ich pełnej dokumentacji medycznej dotyczącej zarówno stanu zdrowia bezpośrednio po zdarzeniu, jak i obecnej sytuacji. Dopiero po dokonaniu analizy można stwierdzić, czy polisa faktycznie została zaniżona, a jeśli tak, ustalić kwotę, którą osoba poszkodowana otrzyma.

Z czym wiąże się cesja odszkodowania?

Odkup odszkodowań to praktyka, która wiąże się z tym, że osoba poszkodowana:

  • przestaje być stroną w sprawie;
  • nie uczestniczy w dalszych procedurach sądowych.

Niewątpliwą korzyścią wynikającą z odsprzedania odszkodowania jest otrzymanie ustalonej kwoty, która rekompensuje wypłatę zbyt niskiej polisy. Odzyskaniem należnych pieniędzy zajmujemy się wówczas my. Osoba poszkodowana z chwilą odkupienia jej odszkodowania może tak naprawdę zapomnieć o sprawie.

Kto może skorzystać z odkupu odszkodowania?

Na odkup ubezpieczenia mogą zdecydować się wszyscy, którzy mają poczucie, że ich ubezpieczyciel ich oszukał. To rozwiązanie odpowiednie też dla tych, którzy mają dość sądowych potyczek i nie chcą przez lata toczyć boju w sądzie o należne im pieniądze. Odzyskiwanie odszkodowań to opcja dostępna dla osób, które zostały poszkodowane w wypadku bądź kolizji, ale również tych, którzy byli sprawcami wypadku pod warunkiem jednak, że mają ważną polisę AC.

Ubezpieczyciele robią wszystko, aby jak najwięcej zarabiać na sprzedawanych polisach. Dlatego w razie wystąpienia klienta o wypłatę odszkodowania robią wszystko, aby świadczenie było jak najniższe. Na szczęście odkup odszkodowania jest opcją, na którą zawsze można się zdecydować i która jest sposobem na odzyskanie należnych pieniędzy.