Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Rekonstrukcja zdarzeń drogowych – kiedy okazuje się niezbędna?

Rekonstrukcja zdarzeń drogowych – kiedy okazuje się niezbędna?

Wypadki to codzienność na polskich drogach. Z tego powodu warto wiedzieć jak radzić sobie w takich sytuacjach. W wielu przypadkach warto zdecydować się na rekonstrukcje zdarzeń drogowych, która pozwala na uzyskania większej kwoty z ubezpieczenia lub na unikniecie problemów natury prawnej. Postaram się wyjaśnić kiedy i w jakim celu się ją wykonuje.

Czym jest rekonstrukcja wydarzeń drogowych?

Wielu z nas brało udział w kolizjach i wypadkach samochodowych. Takie nieprzyjemne wydarzenia wiążą się z koniecznością dopełniania wielu niezbędnych formalności, zarówno ze strony kierowcy, jak i policji oraz ubezpieczycieli. W takich sytuacjach może dojść do pominięcia istotnego szczegółu, który będzie miał decydujący wpływ na ostateczny werdykt biegłych. Z tego powodu warto zdecydować się na przeprowadzenie rekonstrukcji wydarzeń drogowych. Jest to czynność polegająca na dokładnym przeanalizowaniu materiałów dotyczących konkretnego wypadku samochodowego. Rekonstrukcja jest wykonywana na podstawie różnego rodzaju dowodów, takich jak:

  • nagrania video,
  • zdjęcia,
  • zeznania uczestników i świadków,
  • protokoły policyjne,
  • fizyczne materiały dowodowe,
  • dokumentacja sporządzona przez służby medyczne.

Jak sami widzicie opcji jest wiele, a dzięki ich wykorzystaniu możecie uniknąć mandatu lub innych poważnych konsekwencji. Poza tym rzetelna rekonstrukcja daje możliwość uzyskania większej kwoty z ubezpieczenia.

Rekonstrukcja – kiedy powinno się ją wykonać?

Rekonstrukcja wydarzeń drogowych to czynność, którą wykonuje się w celu uniknięcia niesłusznego oskarżenia przez policje. Z tego powodu świadomi kierowcy powinni postawić na jej przeprowadzanie. Niejednokrotnie z pozoru oczywista sytuacja nie wygląda tak jak przedstawiają to organy państwowe. Dlatego nie możemy się poddawać i powinniśmy korzystać z przysługujących nam praw. Ponadto rekonstrukcja może zostać przeprowadzona w celu wygrania walki z ubezpieczycielem. Niestety wiele firm stosuje nieuczciwe praktyki mające na celu maksymalne obniżenie kwoty należnego ubezpieczenia. Na szczęście istnieje rekonstrukcja, a jej rzetelne wykonanie daje możliwość zwycięstwa przed sądem. Znajdujące się w niej suche fakty mogą stanowić dowód, którego nie da się podważyć.

Kto wykonuje rekonstrukcje wydarzeń drogowych?

Warto wiedzieć, że rekonstrukcja wydarzeń drogowych musi być wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów. Mogą to być biegli sądowi lub prywatni rzeczoznawcy samochodowi. W przypadku konieczności jej przeprowadzenia warto stawiać na doświadczonych fachowców, którzy będą w stanie wychwycić każdy istotny szczegół. Dzięki ich pomocy wskazanie winnego oraz poszkodowanego nie powinno sprawić najmniejszych problemów. Ponadto musicie wiedzieć, że opinia biegłego sądowego może być nieprawidłowa i istnieje możliwość jej podważenia. To właśnie w takich przypadkach warto powołać prywatnego rekonstruktora. Poza tym jego pomoc daje możliwość odnalezienia błędów konstrukcyjnych posiadanego pojazdu, dzięki czemu szansa na kolejne niebezpieczne wydarzenia na drodze będzie znacznie mniejsza.

Zapoznaj się również z naszą pozostałą ofertą:

Opracowanie:
Firma odszkodowawcza – XPRIME