Każdy właściciel pojazdu jest zobligowany przepisami prawa do tego, aby posiadać wykupioną polisę OC. To właśnie z tej polisy wypłacane są świadczenia na rzecz osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym, które z winy posiadacza polisy poniosły określoną szkodę. Często zdarza się jednak, iż uzyskanie odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej to prawdziwa droga przez mękę.
Zdarza się, wcale nie tak rzadko, że firma ubezpieczeniowa podważy roszczenie. Uzna, że jest ono bezzasadne lub znacznie zaniży wartość wypłaty, do tego stopnia, iż z uzyskanych środków finansowych nie da się w całości naprawić pojazdu. Chcąc mieć pełne zabezpieczenie, warto rozważyć usługę dopłaty do odszkodowań OC od firmy odszkodowawczej XPRIME.
Odszkodowanie OC – komu się należy?
O zwrot kosztów związanych z naprawą uszkodzonego pojazdu czy zwrot wydatków poniesionych na leczenie mogą ubiegać się uczestnicy zdarzenia drogowego, o ile oczywiście nie są jego sprawcą. Do otrzymania świadczenia uprawnieni są zarówno pasażerowie samochodów biorących udział w kolizji czy w wypadku, kierowcy (inni niż sprawca wypadku), jak i piesi czy rowerzyści.
Zakres odszkodowania uzależniony będzie od tego, czy doszło do kolizji, czy do wypadku. O kolizji mowa jest wówczas, gdy w wyniku zdarzenia drogowego ucierpiał jedynie pojazd lub inne rzeczy materialne. Gdy doszło do uszkodzenia zdrowia, wówczas miał miejsce wypadek, a w takiej sytuacji jego uczestnicy zobowiązani są do wezwania na miejsce odpowiednich służb. Dopełnienie tych procedur jest niezwykle istotne, zwłaszcza jeżeli ktoś będzie chciał się ubiegać np. o zwrot kosztów leczenia.
Dopłaty do odszkodowań OC – co to takiego?
Zakład ubezpieczeniowy, w którym sprawca wypadku ma wykupioną polisę, ma 30 dni na to, aby wypłacić odszkodowanie osobom poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. Oczywiście każdy z poszkodowanych musi szkodę zgłosić samodzielnie. Firma ubezpieczeniowa powinna poinformować, jakie dokumenty są niezbędne do rozpatrzenia zgłoszenia szkody. W zależności od sytuacji można starać się o zwrot kosztów poniesionych na naprawę samochodu lub zwrot finansowania leczenia, lub rehabilitacji. Odszkodowanie majątkowe może swym zakresem objąć także inne mienie, które ucierpiało w wyniku zdarzenia drogowego.
Odmowa lub zaniżenie wypłaty odszkodowania
Firmy ubezpieczeniowe grają do jednej bramki – swojej. Zależy im na tym, aby zminimalizować koszty, dlatego często zaniżają wartość wypłacanego odszkodowania lub podważają zasadność zgłoszonej szkody. Niektóre osoby po otrzymaniu niezadowalającej decyzji od ubezpieczyciela rezygnują z dochodzenia swoich praw.
W jaki sposób firmy ubezpieczeniowe mogą zaniżać wypłatę odszkodowania? Wykorzystują do tego kilka sprawdzonych trików:
- mogą zaniżyć wartość pojazdu,
- często zaniżają stawki godzinowe mechaników samochodowych,
- wykorzystują mechanizm amortyzacyjny.
To tylko kilka przykładów. Warto znać swoje prawa, aby nie dać się oszukać. Jeżeli jesteś niezadowolony z wysokości odszkodowania przyznanego przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku, nie bój się walczyć o swoje prawa.
Dopłaty do odszkodowań – co to takiego?
Jeżeli firma ubezpieczeniowa zaniżyła wysokość wypłaty odszkodowania, to niezależnie od tego, czy jesteś na etapie pisania odwołania od otrzymanej decyzji, czy zaakceptowałeś już kosztorys i pieniądze zostały przelane na Twoje konto, to możesz starać się o uzyskanie dopłaty do odszkodowania OC. Jak to zrobić?
Propozycja ta skierowana jest przez firmy specjalizujące się w uzyskiwaniu odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych do wszystkich osób, które w ciągu ostatnich trzech lat zgłosiły szkodę do ubezpieczyciela. Po upłynięciu tego czasu niestety sprawa się przedawnia i nie można liczyć na dodatkową gotówkę.
Jak uzyskać dodatkową gotówkę?
Każdy, kto chce otrzymać odszkodowanie w pełnej należnej kwocie, powinien skontaktować się z przedstawicielem firmy zajmującej się wykupem odszkodowań. O taką dopłatę można się starać niezależnie od wartości samego odszkodowania. Liczy się każda złotówka – warto o walczyć o swoje prawa i należne pieniądze.
Chcąc otrzymać kosztorys związany z dopłatą i odkupem odszkodowania przez wyspecjalizowaną firmę, należy przekazać wszelkie dokumenty dotyczące zaistniałej szkody. Na podstawie przekazanej dokumentacji zostanie sporządzony kosztorys. Jeżeli wysokość dopłaty będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, wówczas zostanie podpisana umowa, a Ty w ciągu kilku dni otrzymasz na swoje konto bankowe dodatkową gotówkę.
Kiedy starać się o dopłatę do odszkodowania?
Jest to propozycja skierowana w stronę osób, które nie są usatysfakcjonowane z wysokości odszkodowania oferowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeżeli wysokość odszkodowania nie jest w stanie pokryć naprawy samochodu, to można mieć uzasadnione podejrzenie, iż zostało ono znacznie zaniżone. W takiej sytuacji dopłata do odszkodowania OC pozwoli pozyskać niezbędne środki do całkowitej likwidacji szkody. Wszystkimi formalnościami zajmie się wyspecjalizowana firma. Wykupi ona od Ciebie odszkodowanie, a Ty zyskasz na czasie, dostaniesz pieniądze na likwidację szkód i nie będziesz musiał się martwić o to, czy procedury związane z uzyskaniem odszkodowania przebiegają w sposób prawidłowy.
Sprawdź równie naszą ofertę dotyczącą: