Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Wypłata odszkodowania z OC sprawcy – Allianz

Wypłata odszkodowania z OC sprawcy – Allianz

Wypadki zdarzają się każdemu, jednak według statystyk prowadzonych przez Wydział Opiniodawczo-Analityczny Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, do jednych z najczęstszych należą właśnie te, w których udział biorą samochody. Każda stłuczka, czy kolizja to bardzo stresujące doświadczenie, podczas którego nie zawsze wie się jak postępować, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i strat. Odpowiednie przygotowanie oraz znajomość przepisów może bardzo pomóc i przyspieszyć wiele mechanizmów, zwłaszcza ubezpieczeniowych. My podpowiemy Ci, jak doprowadzić do wypłaty odszkodowania z OC sprawcy, tak aby cały proces był prosty i przebiegł bez żadnych zarzutów.

Co zrobić po szkodzie?

Kiedy doszło do kolizji musisz pamiętać, że czas i ilość zgromadzonych dowodów mają dla Ciebie ogromne znaczenie. To między innymi od nich zależy uzyskanie wysokiego i satysfakcjonującego odszkodowania. Jednym z pierwszych kroków, jakie powinieneś podjąć, po wypadku samochodowym, będzie ustalenie jego sprawcy. Sytuacje i kierowcy bywają różni. Czasami, to kto zawinił jest bardzo jasne i do porozumienia dochodzi pomiędzy dwoma stronami sporu, bez ingerencji policji. Należy wtedy spisać wspólne oświadczenie, w którym trzeba zawrzeć wszystkie istotne dla sprawy informacje, jak okoliczności szkody, dane uczestników wypadku oraz to, kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym. Jednak jak łatwo można się domyśleć, bywa też zupełnie odwrotnie i do porozumienia między stronami nie dochodzi. Wtedy należy wezwać odpowiednie służby, które po przedstawieniu im zaistniałej sytuacji, będą dokładnie wiedziały co robić i zabezpieczą wszelkie potrzebne dowody. Policja zostaje wezwana w sytuacjach, gdy kierowcy nie mogą dojść do zgody, jest podejrzenie, że jedna ze stron jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także gdy w wypadku ucierpiały jakieś osoby i na miejscu wypadku są ranni. Warto również pamiętać, że na miejscu zdarzenia przydatne może okazać się zrobienie zdjęcia, które mogą posłużyć jako dowód w sprawie.

Termin wypłaty odszkodowania – ustalenie rozmiarów szkody

Termin wypłaty odszkodowania, to czas z góry określony w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych i wynosi do 30 dni, od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie, przez poszkodowanego lub osobę do tego uprawnioną. Jednak okoliczności zdarzenia bywają czasami skomplikowane i w takiej sytuacji okres wypłaty odszkodowania może się przedłużyć do 14 dni od wyjaśnienia wszelkich okoliczności wypadkowych. Sytuacja wygląda również inaczej, gdy ustalenie kwoty odszkodowania, a także innych kwestii związanych z wypadkiem, są uzależnione od toczącego się postępowania karnego lub cywilnego. W razie ewentualnej chęci odwołania się od decyzji ubezpieczyciela, poszkodowany ma 3 lata.

W sytuacji, w której ubezpieczyciel nie jest w stanie dotrzymać ustalonego terminu, ma obowiązek Cię o tym jak najszybciej powiadomić i wywiązać się z wypłaty chociażby kwoty dotyczącej bezspornej części odszkodowania. Po więcej informacji zapraszam pod link: odkup odszkodowań OC.

Zaniżone odszkodowanie OC —> PEŁNA OFERTA <— Dochodzenie odszkodowania