Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Odkup odszkodowań komunikacyjnych - kompendium wiedzy

Odkup odszkodowań komunikacyjnych – kompendium wiedzy

Jeżeli uważasz, że Twoje odszkodowanie z OC sprawcy wypadku zostało zaniżone, to masz kilka sposobów na to, aby dochodzić swoich praw. Pierwszy z nich, to napisanie odwołania. Jeżeli to nie poskutkuje – zostaje droga prawna. Jednak nie każdy chce lub czuje się na siłach, by stawać w sądowe szranki z gigantem ubezpieczeniowym, który ma za sobą świetnie wyszkolonych prawników. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym wyjściem może okazać się propozycja, jaką jest odkup odszkodowań OC.

Odszkodowanie z OC sprawcy – kiedy i komu się należy?

Stłuczki, kolizje czy wypadki drogowe to smutna codzienność na polskich drogach. Każdego dnia dochodzi do wielu zdarzeń, w których ucierpieć może zarówno ludzkie zdrowie, jak i mienie. Warto pamiętać, że osobom poszkodowanym w zdarzeniu drogowym przysługuje wypłata odszkodowania z polisy OC sprawcy zdarzenia drogowego.

Zdarzenia drogowe można podzielić na kolizje i wypadki. W tych pierwszych dochodzi jedynie do uszkodzenia mienia. Jeżeli uda się samodzielnie ustalić sprawcę zdarzenia, co zostanie poświadczone spisaniem stosownego oświadczenia, to nie trzeba wzywać na miejsce policji. Nieco inaczej ma się sprawa, gdy dochodzi do wypadku. Gdy ucierpi któraś z osób, wówczas trzeba wezwać na miejsce służby ratunkowe.

Każdy kierowca ma obowiązek posiadania polisy ubezpieczeniowej OC. Odszkodowanie osobom poszkodowanym wypłacane jest z OC sprawcy. Odszkodowanie może dotyczyć między innymi:

  • zwrotów kosztów leczenia (zalicza się do nich np. rehabilitacja, wykup leków, opłaty na dojazdy do lekarzy),
  • zadośćuczynienie na poczet poniesionych krzywd,
  • zwrot utraconych zarobków,
  • zwrotu kosztów naprawy samochodu lub innych rzeczy materialnych.

Chcąc otrzymać odszkodowanie, trzeba się stosować do określonych procedur i pamiętać o tym, iż niezłożenie dokumentów w wymaganym czasie może skutkować przedawnieniem się sprawy.

Uzyskanie odszkodowania – jaka jest procedura?

Odszkodowania nie są przyznawane automatycznie – trzeba się o nie starać samodzielnie. Do ubezpieczyciela, w którym sprawca zdarzenia drogowego ma wykupioną polisę OC, trzeba zgłosić szkodę. W ciągu tygodnia firma musi wskazać wszystkie niezbędne dokumenty do ustalenia kosztorysu. Zgłoszenia szkody można dokonać osobiście, telefonicznie lub drogą internetową. Pieniądze na koncie powinny znaleźć się w ciągu 30 dni, licząc od dnia zgłoszenia szkody. Jeżeli nie zgadzasz się z otrzymanym od towarzystwa ubezpieczeniowego kosztorysem odszkodowania, to zapoznaj się bliżej z ofertą, jaką jest odkup odszkodowań komunikacyjnych.

Odkup odszkodowań komunikacyjnych – kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Odkup odszkodowań komunikacyjnych to ciekawa propozycja dla osób, które nie są usatysfakcjonowane wysokością odszkodowania oferowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca zdarzenia drogowego ma wykupioną polisę OC. Firmy ubezpieczeniowe wyspecjalizowały się w zaniżaniu odszkodowań, licząc na to, iż wiele osób nie będzie dochodziło swoich praw na drodze sądowej.

Chcąc zwiększyć wysokość odszkodowania, możesz oczywiście napisać odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego, a jeżeli to nie przyniesie spodziewanego skutku, to wystąpić na drogę prawną. Jest to jednak proces długotrwały, a bez dokładnej znajomości tematu nie tak łatwo jest wywalczyć odszkodowanie w zadowalającej kwocie. Chcąc oszczędzić czas i nerwy warto skorzystać z oferty firmy odszkodowawczej XPRIME dotyczącej odkupu odszkodowań OC.

Odkup odszkodowań komunikacyjnych – jakie przyniesie korzyści?

Korzyści z takiej transakcji jest bardzo wiele. Na pierwszym miejscu należy wskazać ogromną oszczędność czasu. Szybka weryfikacja zgłoszenia i wypłata należności po akceptacji warunków, to tylko niektóre aspekty pozwalające zaoszczędzić cenny czas. Kolejny atut, do dodatkowe środki finansowe, które znajdą się na Twoim koncie tak szybko, jak to tylko możliwe. Warto wskazać jeszcze na to, że unikniesz dzięki temu nerwów związanych z prowadzeniem sprawy sądowej z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy rodzaj odszkodowania można sprzedać. Taka transakcja jest możliwa jedynie w przypadku odszkodowań za straty materialne. Warto zacząć od kontaktu z kancelarią, której pracownicy przedstawią wszelkie szczegóły dotyczące kwestii sprzedaży szkody komunikacyjnej. Z pewnością niezbędnym dokumentem będzie kosztorys odszkodowania sporządzony przez towarzystwo ubezpieczeniowe. To na jego podstawie może zostać dokonana wycena.

Ile pieniędzy można zyskać?

Wysokość dodatkowej wypłaty ustalana jest indywidualnie z każdym klientem na podstawie przekazanych dokumentów. Każdy przypadek jest indywidualnie weryfikowany, tak aby klient otrzymał jak najwyższą kwotę pieniędzy. Każdy, kto czuje się poszkodowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe w związku z zaniżeniem kwoty odszkodowania, powinien skontaktować się z kancelarią. Można dzięki temu zyskać dodatkową gotówkę i zaoszczędzić sporo czasu na samodzielnym dochodzeniu roszczeń. Droga ta jest bardzo wygodna i co ważne, całkowicie zgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

Dochodzenie odszkodowań —> PEŁNA OFERTA <— Zaniżone odszkodowanie