Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Jakich dokumentów potrzebuję do analizy mojej sprawy zaniżonego odszkodowania?

Jakich dokumentów potrzebuję do analizy mojej sprawy zaniżonego odszkodowania?

Odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań komunikacyjnych to usługa świadczona przez wyspecjalizowane firmy odszkodowawcze, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Każdy, kto choć raz uczestniczył w zdarzeniu drogowym spowodowanym przez inną osobę, wie, jak nieraz trudno jest uzyskać od ubezpieczyciela odszkodowaniu w satysfakcjonującej kwocie. Odkup zaniżonych odszkodowań OC przez firmę XPRIME to sposób na szybką i pewną gotówkę.

Jakie są rodzaje szkód w wypadkach komunikacyjnych

W pierwszej kolejności trzeba dokonać rozróżnienia pomiędzy kolizją a wypadkiem. Jest to istotne z uwagi na rodzaj późniejszych roszczeń. Jako kolizję rozumie się zdarzenie drogowe, którym nie ucierpiały żadne osoby. W takim przypadku osoby uczestniczące w zdarzeniu drogowym mogą starać się o odszkodowanie wyłącznie na pokrycie szkód materialnych.

Może to dotyczyć np.:

  • kierowców samochodów (oprócz sprawcy) – na naprawę pojazdu,
  • pasażerów wszystkich pojazdów (nawet w samochodzie sprawcy) – jeżeli w wyniku zdarzenia drogowego ucierpiała jakaś ich własność, przykładowo laptop,
  • rowerzyści – gdy doszło do kolizji, rowerzyście się nic nie stało, jednak potrzebne są pieniądze na naprawę roweru.

W wypadku komunikacyjnym zawsze są osoby poszkodowane, które w późniejszym czasie mogą od ubezpieczyciela sprawcy wypadku domagać się zadośćuczynienia poniesionych krzywd, zwrotu kosztów leczenia czy nawet mogą starać się o przyznanie stałej renty.

Zaniżanie odszkodowań przez towarzystwa ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a to oznacza, że każdy właściciel pojazdu jest zobligowany do wykupienia polisy. Mogłoby się więc wydawać, że w sytuacji, w której dojdzie do zdarzenia drogowego, osoby w nim w poszkodowane nie będą miały problemu z uzyskaniem odszkodowania, skoro środki na zabezpieczenie wypłaty są gwarantowane przez przepisy prawa. Bardzo często jednak towarzystwa ubezpieczeniowe wykorzystują wszelkie możliwości, aby maksymalnie zaniżyć kwotę wypłacanego odszkodowania. Osoby otrzymujące zaniżone kosztorysy rezygnują przeważnie z odwoływania się od decyzji czy występowania na drogę prawną.

Firmy ubezpieczeniowe mogą zaniżyć odszkodowanie na kilka sposobów. Jedną z popularniejszych metod jest sporządzanie kosztorysu w taki sposób, aby wykazać na nim mniejszą wartość samochodu, niższą stawkę godzinową pobieraną przez warsztat samochodowy czy zaniżając koszty części do auta. Nie musisz się godzić z taką sytuacją. W obecnych czasach walka o należne odszkodowanie jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Zaniżone odszkodowanie – jak uzyskać dodatkowe pieniądze?

Jeżeli uważasz, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone przez firmę ubezpieczeniową, a odwołania od kosztorysu nic do tej pory nie dały, to możesz swoje roszczenie sprzedać kancelarii, która sama zajmie się uzyskaniem odszkodowania, a Tobie wypłaci dodatkową gotówkę. Jeżeli chcesz wiedzieć, ile możesz dzięki temu zyskać, to musisz zgromadzić wszystkie dokumenty, które są niezbędne do tego, aby specjaliści mogli przeprowadzić szczegółową analizę Twojego przypadku.

Oferta tego typu skierowana jest do wszystkich osób, które w ciągu ostatnich trzech lat (po tym czasie dochodzi do przedawnienia roszczeń) miały kolizję drogową, a ubezpieczyciel sprawcy przedstawił taki kosztorys szkody, którego wartość nie pozwala na całkowitą naprawę samochodu. Sprzedaż odszkodowania komunikacyjnego to wygodny, szybki i przede wszystkim bezpieczny sposób na to, aby otrzymać dodatkowe pieniądze bez konieczności samodzielnego występowania na drogę sądową z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Jakie dokumenty będą potrzebne do wyceny?

Każdy przypadek zaniżonego odszkodowania jest inny i każdy wymaga indywidualnego podejścia. Pierwsze co musisz zrobić, aby przekazać prawa do wypłaty ubezpieczenia, to kontakt z doświadczoną firmą odszkodowawczą. Możesz skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Pracownicy poinformują Cię, jakie dokumenty będą niezbędne do przeprowadzenia szczegółowej analizy. Wymagane dokumenty, jakie będziesz musiał dostarczyć to najczęściej kosztorys sporządzony przez ubezpieczyciela oraz decyzja dotycząca kwoty wypłaty odszkodowania. Po analizie dokumentów kancelaria zaproponuje wysokość dopłaty. Jeżeli będzie ona dla Ciebie satysfakcjonująca, to wystarczy, że podpiszesz umowę, a pieniądze we wskazanej kwocie znajdą się na Twoim koncie. Dla Ciebie sprawa dobiegnie końca, a o wyższe odszkodowanie firma będzie się starała na własną rękę.

Korzyści z takiego obrotu spraw jest całkiem sporo. Duża grupa osób bez słowa skargi przyjmuje decyzje ubezpieczyciela o wysokości wypłaty odszkodowania za szkody powstałe w wypadku komunikacyjnym, nawet wówczas, gdy wysokość wypłacanej kwoty nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich wydatków ponoszonych na naprawę pojazdu. Dzieje się tak z obawy przed ciągnącym się miesiącami procesem sądowym z towarzystwem ubezpieczeniowym. Odkup odszkodowań i dopłata dla klienta to szansa na szybką gotówkę i oszczędność czasu. Z takiej usługi świadczonej przez kancelarię mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Dochodzenie, odzyskiwanie odszkodowań —> CAŁKOWITA OFERTA <— Zaniżone odszkodowanie OC