Telefon: 85 667 09 07 | Telefon kom.: 662 434 111 | E-mail: biuro@xprime.pl
Dopłata do odszkodowania OC - prosty sposób na zaniżony kosztorys odszkodowawczy

Dopłata do odszkodowania OC – prosty sposób na zaniżony kosztorys odszkodowawczy

Dopłata do odszkodowania OC to jeden z prostych i coraz częściej wykorzystywanych sposobów na uzyskanie pieniędzy, które są nam należne. Zaniżone odszkodowanie to niestety bardzo częsty proceder, z którym wiele osób nie jest w stanie sobie samodzielnie poradzić. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi właśnie firma odszkodowawcza XPRIME, która oferuje dopłatę do odszkodowania – prawo do zaniżonej części odszkodowania zostaje sprzedane, klient otrzymuje wymagają kwotę, a o resztę martwi się później firma, która je odkupiła.

Co zrobić, gdy dojdzie do zdarzenia drogowego?

Odpowiednie podejście będzie mogło uchronić przed naprawdę poważnymi konsekwencjami. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by można było stać się ofiarą lub sprawcą wypadku. W takiej sytuacji wiadomo, że pojawiają się nerwy, a wraz z nimi nie każdy jest w stanie poradzić sobie z załatwieniem tego typu sprawy. Jaki jest efekt? Przede wszystkim po zgłoszeniu się do ubezpieczyciela staramy się, by wszystko było załatwione w maksymalnie krótkim czasie.

Niestety, ubezpieczyciele doskonale zdają sobie z tego sprawę, a co za tym idzie, często proponują rażąco zaniżoną kwotę, jaką można z tego typu pozyskać. Prawda jest taka, że bardzo wiele osób się na nią zgadza, ponieważ uznaje, że im szybciej wszystko zakończą, tym lepiej. Najczęściej jednak kwota zaproponowana przez ubezpieczyciela nie jest w stanie pokryć wszelkich kosztów związanych z danym zdarzeniem. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia należy bezzwłocznie poinformować o tym ubezpieczyciela, jednak w sytuacji, gdy zaproponowana przez niego kwota będzie zbyt niska, należy szukać pomocy u profesjonalisty. Co należy w tej sytuacji zrobić? Jak uzyskać właściwą pomoc?

Gdzie szukać pomocy przy niskim odszkodowaniu?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, co do tego, że od nas będzie zależało, czy zdecydujemy się dalsze działanie, czy też jednak nie. Dlatego warto jest porównać kwotę, którą ubezpieczyciel obiecywał, z tą którą się otrzymało w propozycji. Nawet jeśli wydaje się ona niewiele niższa, to jednak mimo wszystko dobrym rozwiązaniem będzie szukanie pomocy w firmie odszkodowawczej. Niezależnie od tego, jaki pomysł był na samym początku i jak szybko chcemy zdecydować się na zakończenie całej sprawy, to jednak właściwy budżet pozwoli na pokrycie wszelkiego rodzaju kosztów, które są z tym związane.

Warto jest już dziś zastanowić się nad tym, jakie podejście miało się do załatwiania właśnie takich spraw. Dla naprawdę wielu osób firma odszkodowawcza będzie mogła okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto wiedzieć, do kogo należy zwrócić się o pomoc, ponieważ nie mamy pojęcia, kiedy właściwie ta informacja będzie się mogła okazać pomocna. Gdy dojdzie do decyzji o zaniżonym odszkodowaniu, nie trzeba się z nią godzić. Można skorzystać z usług profesjonalistów, którzy odkupią decyzję i wezmą walkę z ubezpieczycielem na siebie.

Jak znaleźć firmę odszkodowawczą?

Dość popularna jest mimo wszystko wyszukiwarka internetowa, ponieważ w krótkim czasie może znaleźć wszelkie firmy, które działają na danym terenie. Z drugiej jednak strony bardzo wiele osób decyduje się na pomoc ze strony znajomych, czy też lokalnych grup na portalach społecznościowych. Nie ma większego znaczenia to, jakie ma się podejście do tego typu kwestii, ponieważ i tak najważniejszy jest efekt. Duże znaczenie ma nie tylko to, by jednak znaleźć odpowiednią ilość firm, z których można będzie wybrać właściwą. Przede wszystkim należy sprawdzić opinie o nich, ponieważ na tej podstawie, znacznie łatwiej będzie podjąć właściwą decyzję.

Nie ma znaczenia to, jak bardzo propozycja ze strony ubezpieczyciela była zaniżona, ponieważ profesjonaliści będą w stanie skutecznie poradzić sobie z całą sytuacją, jak i również znaleźć właściwe rozwiązanie dla każdego. Od czasu do czasu każdego może takie zdarzenie spotkać, dlatego warto znać swoje prawa, jak i również wiedzieć, w jaki sposób działać. Dla wielu będzie to nie lada ułatwieniem, ponieważ będą wiedzieli, do kogo zwrócić się o pomoc. Warto wiedzieć, jak wiele możliwości mamy przed sobą. Z pewnością dla znajomych to również będzie ważna informacja, gdy powiemy im, jakie mają prawa.

Dochodzenie odszkodowań – zerknij na kompletną ofertę i zaktualizowany cennik.